رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار در پیامی فرا رسیدن 12 اردیبهشت روز معلم را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، متن پیام وی به این شرح است:

معلمی عشق است و عاشق می طلبد و معلم سر کلاسِ درس، مشق عشق می کند و با شور و شوق و شعف و با تمام وجود، آموخته ها و اندوخته هایش را به شاگردان انتقال می دهد و چون شمعی می سوزد تا به دیگران حیات بخشد.

دوازدهم اردیبهشت هر سال بهانه ای ست برای قدرانی از تمام معلمان و زحمت کشان عرصه ی تعلیم و تربیت و به یاد بودی برای معلمی شهید که جانش را در راه هدفش فداء کرد.

استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم های اساسی برداشته بود و آثار عمیق این شهید والامقام در ظرافت، روشن بینی، جامعیت کم نظیر بوده و هست.

بی تردید نقش کلیدی و حیاتی این معمارانِ انسان ساز در پیشرفت مادی و معنوی میهنمان متمایز و بی بدیل است. اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلمى به اندازه اى است که ساختن و هدایت یک فرد مساوى زنده کردن همه افراد جامعه است. معلم اگر خودسازی، تهذیب نفس و حاکم بر خود باشد افراد یک جامعه صالح خواهند بود و از انحراف نسل ها جلوگیری خواهد شد.

در این فرصت مغتنم برخود وظیفه میدانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری ، فرا رسیدن این روز را به همه معلمان و دبیران پرتلاش تبریک عرض نموده و از خداوند متعال آرزوی توفیق و سربلندی را آرزو دارم.

لینک کوتاه نوشته
https://golbahar.ntdc.ir/?p=20559
کد خبر
20559