رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار:
دومین جشنواره فیلم و عکس “شهر جدید من” در شهر جدید گلبهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ودفترتوسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار؛ هومن گریوانی از برگزاری جشنواره  فیلم و عکس “شهر جدید من” خبر داد و گفت: این جشنواره توسط شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، با رویکرد توجه به مسائل و موضوعات اجتماعی شهر از دید شهروندان و هنرمندان در سراسر کشور آغاز به کار نموده است.

وی افزود: در همین راستا و به همت شرکت عمران شهر جدید گلبهار، گشت عکاسی شهری ویژه این جشنواره با حضور عکاسانی از شهرهای مشهد، گلبهار و چناران و حضور در محله‌های واماکن مختلف منجمله فرودگاه، مجموعه تفریحی توریستی سنجاقک، پارک های موضوعی، مساکن مهر و… برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار با اشاره به فرصت محدود و پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم و عکس “شهر جدید من” در گلبهار، اظهار داشت: تعداد 49 شرکت کننده با تعداد 445 عکس و 22 فیلم در این جشنواره شرکت کرده و آثار آنها جهت داوری و شرکت در بخش کشوری، از دبیرخانه منطقه ای گلبهار به دبیرخانه کشوری ارسال گردید.

رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید گلبهار در ادامه به زمانبندی برگزاری این جشنواره پرداخت و گفت: انتخاب آثار برتر به تفکیک هر شهر و اختتامیه جشنواره منطقه ای فیلم و عکس در کلیه شهرهای جدید سراسر کشور در آبان ماه برگزار خواهد شد. همچنین انتخاب آثار برتر کشوری و برگزاری اختتامیه کشوری نیز در آذرماه صورت می گیرد.

گریوانی افزود: از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره می توان به بررسی شهر از منظر شهروندان و افزایش حس تعلق خاطر شهروندان، برجسته کردن فضاها و مکان‌های عمومی شهر، توجه به عملکرد فضاهای عمومی خصوصا فرهنگی و هنری در شهر، تغییر نگاه شهروندان به محیط زندگی در شهر جدید، معطوف نمودن نگاه جوانان شهرهای جدید به مسائل، مشکلات و چالش های پیش روی شهر، کمک به شکل گیری نهادها و تشکل‌های هنری برای ادامه فعالیت در مجموعه‌های فرهنگی شهرهای جدید، توجه به نقش موضوعات فرهنگی و هنری در هویت بخشی شهری، حساس سازی شهروندان شهرهای جدید نسبت به محیط زندگی‌شان و مستند‌سازی زندگی اجتماعی جاری در شهرها اشاره نمود.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم در پایان این جشنواره هنرمندان و شهروندان گلبهاری جزء برندگان اصلی و کشوری این رویداد هنری و فرهنگی بوده و جوایز نفیس و نقدی به شهروندان و هنرمندان گلبهاری تعلق گیرد.

لینک کوتاه نوشته
https://golbahar.ntdc.ir/?p=21535
کد خبر
21535